19-06-2026 — 

Update 24 juni: de presentatie is geannuleerd wegens de hitte.

 

Kasteelruïnes spreken tot de verbeelding, ook die van het Schiedamse Huis te Riviere. Dit kasteel is digitaal gereconstrueerd en ‘teruggezet’. Op donderdag 25 juni 2026 zullen Taco Hermans (kastelenspecialist bij de Nederlandse Kastelenstichting) en Theo Pronk (directeur van Stichting Verborgen Stad) van 20.00 tot 22.00 uur in het Gemeentearchief Schiedam vertellen over dit project, de gebruikte bronnen en archeologische vondsten. Aansluitend kunnen  bezoekers de ruïne bezoeken.


Digitale reconstructie van Schiedams bekendste kasteel.

Het is nu alleen nog een ruïne aan de Broersvest, maar in de 13e eeuw was dit een van de grotere kastelen in Holland. Vorig jaar maakte Stichting Verborgen Stad een digitale reconstructie van Huis te Riviere in Schiedam, in samenwerking met erfgoedspecialisten van de gemeente Schiedam en Archeologie Rotterdam.

Tijdens deze bijzondere meet-up staat Huis te Riviere centraal. Er wordt uitgelegd wat de historische betekenis van het kasteel was, en wat de ruïne voor onze eigen tijd nog betekent. De reconstructie is nu al te zien via de webstek www.tijdreisschiedam.nl (of download de app ‘History5D’.

De toegang is gratis, maar er is beperkt plek. Meld u dus snel aan via  info@stichtingverborgenstad.nl en wees verzekerd van een plek!